Головні помилки новачка в тренажерному залі

Головні помилки новачка в тренажерному залі

Всі початківці “качки”, які добрались до заліза, роблять одні й ті ж помилки в тренажерному залі. Основна і найнебезпечніша — бездумне виконання вправ, які можуть призвести до травм.

Найпоширеніші помилки в спортзалі, яких припускаються новачки

Розглянемо докладніше кожну з них.

Чим більша вага, тим швидше підкачаюсь

Вага дозволяє більш ефективно розвивати тіло. Але не варто з першого тренування намагатися навантажити якомога більше млинців на гриф. У кращому випадку, ви не зможете правильно виконати вправу. У гіршому — навантаження, до якого не був готовий організм, приведе до проблем зі здоров’ям. Так що з залом доведеться зав’язати відразу ж після першого тренування (або навіть після першого присідання). Збільшуйте вагу, але робіть це поступово.

Всі вправи разом

Новачок в тренажерному залі хоче все і відразу. Тому виконує вправи, які побачив на Youtube, прочитав в журналі або почув від друзів. Тому важливо розуміти, що займатися потрібно, відштовхуючись від програми, яку склав тренер. Там повинні бути як базові, так і допоміжні вправи. Займаючись базовими вправами, ви зможете наростити масу швидше.

Ну і куди ж без їжі?

Головна запорука правильного розвитку тіла — продумане харчування. Перед заняттям для набору маси не забувайте про вуглеводи. Краще вживати їжу за кілька годин до тренування. Безпосередньо на тренуванні і після нього можете зробити собі протеїновий коктейль.

Якщо ви в залі для того, щоб схуднути, вживайте білок. Потрібні і складні вуглеводи. Так ви не перевантажите організм і дозволите йому бути активним. Ну і якщо ви займаєтеся серйозно, а не заради того, щоб хвалитися фотографіями в роздягальні, перестаньте їсти шкідливу їжу. Фаст-фуд шкодить всьому організму.

Приділяйте увагу не тільки кількості калорій, але і воді. Важливо пити воду під час виконання силових вправ. Так ви уникнете зневоднення. А ось під час бігу пити воду не варто. Краще вгамовувати спрагу після того, як ви зупините доріжку.

Чи можна швидко рости?

Помилка в тренажерному залі — думати, що через місяць зможете бути як Арнольд. Але ви не дочекаєтеся миттєвих результатів, якщо раніше не займалися спортом.

Тому приділіть тренуванням більше часу і наберіться терпіння. Головне, тренуватися потрібно регулярно 3 рази на тиждень. Тільки так ви будете раціонально навантажувати свій організм, не дозволяючи йому при цьому розслабитися. За умови продуманого підходу до тренувань, помітні зміни маси і рельєфу можуть з’явитися іноді і через кілька років.

Біль в м’язах після кожного тренування — не норма

У вас не повинно боліти все тіло після кожного тренування. Це свідчить про те, що ви не приділили достатньої уваги певній частині тіла. На прикладі поясню: якщо робите жим ногами лежачи вперше, будете на наступний ранок відчувати біль саме в цій зоні. Але після кількох тренувань, організм звикне і крепатура не з’явиться.

Все тіло може боліти ще й через те, що не виконали розминку. Не думайте, що так ви виграєте більше часу для силових тренувань. Пропустили розминку — порвали або розтягнули кілька м’язів.

Пропущу гіперекстензію

Це можна почути практично від кожного новачка. А ось і неправильно! Саме ця вправа обов’язково повинна бути в кожному вашому тренуванні. Немає виключень ні для чоловіків, ні для жінок. Виконуючи будь-яку вправу в тренажерному залі, ви будете навантажувати хребет. Тому не лінуйтеся робити гіперекстензію.

Не перестарайтесь з вправами на прес

Не варто на кожному тренуванні вбивати себе вправами на прес. Особливо страждають від цього дівчата, які панічно намагаються спалити жир в області живота. Надмірні навантаження призводять до того, що ви нераціонально витрачаєте енергію.

Не ігноруйте вправи

Як показує практика, у кого що болить, те він і качає. А ось на інші частини тіла найчастіше початківці бодібілдери “забивають”. Жінки зневажливо ставляться до вправ на руки, чоловіки — на ноги. Так ви можете нерівномірно прокачати тіло, що виглядає смішно. Важко сформувати красиву фігуру, якщо ви не будете приділяти увагу всім частинам тіла.

В підсумку

Отже, якщо ви навчитеся правильно харчуватися, вибирати відповідну вагу, а також визначите для себе ефективну програму, почнете рости і розвиватися. І не забувайте: шкідливі вправи в тренажерному залі — це ті, які ви не навчилися виконувати правильно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.