Вибираємо шейкер для змішування спортивного харчування

Вибираємо шейкер для змішування спортивного харчування

Спортсмени для досягнення кращих результатів широко застосовують спортивне харчування. В основному це протеїн, гейнери, білки у вигляді порошкової суміші, які розводяться з рідиною. Для змішування та приготування використовують спеціальне пристосування — шейкер. Можна, звичайно, обійтися підручними засобами і змішувати коктейлі в пляшці або склянці. Але без спеціальних пристосувань, які є в шейкері, з суміші утворюються грудки. Вона налипає на стінки.

Вибір шейкера для спортивного харчування викликає ряд питань у покупця. Наприклад, у якого виробника замовити товар? Який обсяг повинен бути у ємності? Які головні переваги та недоліки шейкера для спортивного харчування? У цьому огляді ми спробуємо відповісти на питання, що виникають при виборі спортивного шейкера для коктейлів.

Основні параметри при виборі шейкера для спортивного харчування

Перед тим, як купувати шейкер, варто розглянути такі моменти — кількість камер, матеріал виготовлення, обсяг, спосіб перемішування. Дізнаємося про них докладно.

Кількість камер

Шейкери діляться на 3 види:

 • Двокамерні використовуються для рідини і порошку. Для кожного з цих двох компонентів — свій відсік.
 • Трикамерні підходять для використання капсул. Саме для них передбачений третій відсік. Він ділиться на чотири частини для зручного зберігання добавок у вигляді капсул або таблеток.
 • Чотирикамерні мають резервну камеру для запасної порції спортивного харчування.

Від кількості камер залежить, який обсяг спорт харчування поміщається в шейкері. Разом з тим, чим більше відсіків, тим об’ємніше шейкер. Носити громіздку ємність не дуже зручно.

Обсяг шейкера

Обсяг ємності залежить від виду спортивного харчування.

Якщо спортсмен використовує тільки протеїн, то «протеїновий шейкер» обсягом 500 мл цілком підійде.

Шейкер для гейнера повинен мати обсяг не менше 700 мл.

Матеріал виготовлення

Шейкери діляться на пластикові, силіконові і металеві. Кожен з цих матеріалів має свої плюси і мінуси.

 • Шейкери з пластика. До переваг можна віднести: легкість, низьку вартість, яскраве забарвлення. Основний недолік — короткий термін експлуатації.
 • Шейкери з силікону за своїми характеристиками, перевагами і недоліками схожі на пластикові шейкери.
 • Шейкери з металу. Плюси: довговічність, міцність, естетичний зовнішній вигляд, легкий догляд. Недоліки — висока вартість, відчутна вага.

Тип перемішування

Для змішування коктейлю різні виробники оснащують шейкер спеціальним елементом. Він може бути у вигляді пластикової сітки, кульки з металу, спіралі. Найбільш ефективною вважається спіраль — вартість такого шейкера зазвичай вище.

Насправді бюджетні варіанти теж досить зручні у використанні, непогано розбивають грудки і перемішують коктейль.

Оснащення

Купуючи шейкер, варто звернути увагу і на такі моменти:

 • Найзручніша кришка — та, що закручується. Така конструкція гарантує, що рідина не буде протікати.
 • Обов’язково має бути сито для перемішування.
 • Мірна шкала, начебто дрібниця, але її наявність дуже спрощує використання пляшки для спортивного харчування.
 • Карабін дозволяє прикріпити ємність до ременя або рюкзака.

Застосування

 • Відкрити кришку, залити необхідний обсяг рідини.
 • Насипати спортивне харчування.
 • Закрити шейкер і збовтати.
 • Випити коктейль.

Догляд

Доглядати за шейкером нескладно. Після використання ємність необхідно промити теплою водою і протерти. Після миття спортивний стакан не слід закривати кришкою, необхідно дати йому час висохнути і провітритись. Такі нескладні правила допоможуть запобігти появі неприємного запаху, бактерій і цвілі.

Деякі шейкери можна мити в посудомийній машині. Це зазначено в інструкції виробника.

Правила використання

Є кілька правил, яких необхідно дотримуватися, використовуючи шейкер. Порошок не можна розбавляти газованою водою. Спочатку наливаємо рідину, потім засипаємо порошок. Якщо зробити навпаки, то утворяться грудки і суміш може прилипнути до стінок і дна ємності. Коктейль необхідно пити відразу після приготування, максимальний термін зберігання готового коктейлю — 2 години.

Висновок

Отже, підіб’ємо підсумки. Спортивний шейкер — потрібний і зручний аксесуар для спортсмена. Він дозволяє швидко і легко приготувати коктейль в будь-якому місці і будь-який час. Є й інші переваги: простота використання і догляду, легкість і компактність, доступна вартість. Замість різних баночок, пляшок, контейнерів для спортивного харчування достатньо придбати шейкер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.